Nazwa użytkownika Bądź zawsze zalogowany
Hasło:
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: HORRORY  (Przeczytany 28851 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Czerwiec 07, 2009, 07:01:56
dkm1941bismarck
BrOkAtOfFy nAUoGoFfJeC

lOfF, bRoKaT i ŻeLkI i F oGuLe BrOkAcIk RuLeZzZz :

« Odpowiedz #15 : Czerwiec 07, 2009, 07:01:56 »

Temat jest o Hołłołach i Chałwa Temu kto go założył (na pewno moja Ukochana Barbie  love ), bo ja UWIELBIAM ten gatunek filmowy.
Dla mnie ABSOLUTNYM numerem jeden jest "Hellraiser 1-8" to Klasyka więc nie każdemu musi się podobać, ale efekty specjalne 1 części z 1986 roku w scenie "rozerwania" Franka muszą zrobić wrażenie na każdym.
"Koszmar Z Elm Street 1-8" to kolejny slasher, który pomimo swoich lat, nadal robi swoje - czyli: beefsteak baaardzo krwisty z dodatkiem szczypty humoru...
Ogólnie w dzisiejszych czasach mało jest naprawdę dobrych filmów z tego gatunku, a jak już ktoś wyreżyseruje to okazuje się że to kiczowate strasznie...
Sceptycznie podszedłem do filmów Roba Zombie, ale jak obejrzałem "Bękarty Diabła" - to byłem pod wrażeniem jego kunsztu, jego film "Dom 1000 Trupów" mam na dysku jakiś miesiąc a do tej pory czasu nie miałem aby go zobaczyć  glowa...
"TMPM" (ponoć na faktach autentycznych  glowa ), widziałem wszystkie 6 wersji razem z "Początkiem" i jak dla mnie to już w pewnym momencie nudne się zrobiło, ale pomimo tego wersja z 2003 roku to NAJLEPSZY horror jaki widziałem na oczy, aczkolwiek scena finałowa gdzie ewidentnie odrąbana ręka Leatherface`a to "sztuczna ręka", bo pod ubraniem ma schowaną prawdziwą, ale pomimo tego ten film zrobił na mnie piorunujące wrażenie.

KcEsH bYc MoJoM tRoMbKoM ? ?!
Czerwiec 07, 2009, 20:14:53
Tסּxǐc•Nǐţα
SwEEt GwIaZdEcZkA

†...Nita Lindemann..†

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 07, 2009, 20:14:53 »

REC? Co w nim było do podobania się? Ani straszne, ani śmieszne, ani oryginalne. Specjalnie oglądałem mocno po północy i mimo to prawie przy tym zasnąłem.
Kpisz?
A przepraszam bardzo emo anorektyczny dżizas na końcu to śmieszny nie był? XD No weź...
Albo ujęcie na schody pełne zarażonych - nie patrzeć bo to spoiler - CUD MIÓD I ORZESHKY! :'D ...

Przez ten weekend byłam poza domem to sobie obejrzałam "Room 1408" i "Łapacz Snów" z czego ten drugi bardziej mi s-f przypominał niż horror O.o ...
Room 1408 to jeden z najbardziej porypanych horrorów jakie widziałam. Gdyby mnie do takiego pokoju wpuszczono to bym siedziała w miejscu nic nie robiąc, a po pół godzinie mając jakieś zwidy i halucynacje, popełniła samobójstwo tak jak pozostałe 56 osób dla świętego spokoju x'D...

A Gość kręci talerzem w mikrofali!

浜田, 松本, 章造 O U T~ ダウンタウ
♂+♂+卐=♥
Czerwiec 07, 2009, 20:17:00
Mäkävëli
MiNi StRaNt

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 07, 2009, 20:17:00 »

Kpisz?
A przepraszam bardzo emo anorektyczny dżizas na końcu to śmieszny nie był? XD No weź...
Albo ujęcie na schody pełne zarażonych - nie patrzeć bo to spoiler - CUD MIÓD I ORZESHKY! :'D ...
To było bardziej żenujące niż śmieszne, przypomniał mi się Wiedźmin i gumowe stworki xD
Czerwiec 07, 2009, 20:45:44
Tסּxǐc•Nǐţα
SwEEt GwIaZdEcZkA

†...Nita Lindemann..†

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 07, 2009, 20:45:44 »

To niech będzie, że dla Ciebie to było takie żenujące, że dla mnie aż śmieszne...

A Gość kręci talerzem w mikrofali!

浜田, 松本, 章造 O U T~ ダウンタウ
♂+♂+卐=♥
Czerwiec 18, 2009, 14:25:22
CokieBoomxD
CiJeKafFsKii
*

« Odpowiedz #19 : Czerwiec 18, 2009, 14:25:22 »

kTo Z wAsH LubI oGląDać HoRrOrY ?
jA lUbIe PoLEcaM wAm :
nOcNy PocIĄg Z MięSEm , OsZUkAć PrZeZnAcZeNiE , LaLeCzKa cZaKi , OkO Jak KtOŚ lUbi SIE bAĆ tO tHE rInG  strach
Czerwiec 18, 2009, 17:23:57
dkm1941bismarck
BrOkAtOfFy nAUoGoFfJeC

« Odpowiedz #20 : Czerwiec 18, 2009, 17:23:57 »

-"Nocny Pociąg Z Mięsem", to jak dla mnie strata czasu, ściągnąłem go z pół roku temu i tak naprawdę nie ma w nim nic z typowego "slashera", bo humor powinien być w komedii a nie w horrorze...
-"Oszukać Przeznaczenie", jak dla mnie dziwna seria, ni to thriller ni horror - ale jedno trzeba mu przyznać, jest dobry...
-"Laleczka Chucky", stara Klasyka, teraz bardziej jako horror komediowy, bo bać się w nim nie ma po prostu czego...
-"Oko", to thriller, a w dodatku dosyć słaby, lepsza jest japońska 2-ka z Shu Qi  love...
-"Krąg", thriller Klasyka, jeden z najlepszych w tym gatunku, nic dodać nic ująć...

Czerwiec 23, 2009, 18:24:37
dkm1941bismarck
BrOkAtOfFy nAUoGoFfJeC

« Odpowiedz #21 : Czerwiec 23, 2009, 18:24:37 »

"Zarżnięci Żywcem - The Cottage 2008" horror made in UK, w sumie jak przeczytałem recenzje na www.filmweb.pl to miałem mieszane uczucia, ale po obejrzeniu stwierdzam że ludzie chyba nie znają się na TYM gatunku...akcja zaczyna się jak w filmie komediowym, otóż dwaj bracia nieudacznicy, w nocy, trafiają do starego domu, wraz z związaną zakładniczką (porwaną przez nich), wkrótce dołącza do nich fajtłapowaty brat porwanej dziewczyny, który jak się okazuje jest w spisku, w wyniku wielu perypetii łączą się w pary - zakładniczka porywa mniej rozgarniętego brata i rusza w ciemną noc do lasu, napotykając na swojej drodze farmę ("Dom 1000 trupów", "Teksańska Maskara Piłą Mechaniczną 2003"), dziewczyna ku mojej radości kończy jak jedna z bohaterek "Wrong Turn I" w słynnej scenie na drzewie...ogólnie 9/10 - bo film jest naprawdę niezły, do tego ta muzyka z komedii, cięty humor i to co w horrorze jest NR#1 - drastyczne sceny, zakończenie też wymyka się logice...szczerze polecam bo warto

Lipiec 05, 2009, 21:16:57
ThRuSkAfFkAa
CiJeKafFsKii
*

« Odpowiedz #22 : Lipiec 05, 2009, 21:16:57 »

aa ktJoo ogHLĄDał ' UdrĘczeni ' LHuBb ' Nienarodzony ' .?
bOo Jha Na ObÓ bHyŁaM i śrEdhnNioO stRaShnEe xD
cHocJasH ' Udręczeni ' wiElHee LhePsHyY bhYł nhErfFoFo  O.o
Lipiec 16, 2009, 08:38:56
SłOdKa BrZoSkWiNkA
CaNdY TrEnDy

I know you want me you know I want cha :*

« Odpowiedz #23 : Lipiec 16, 2009, 08:38:56 »

kTo Z wAsH LubI oGląDać HoRrOrY ?
jA lUbIe PoLEcaM wAm :
nOcNy PocIĄg Z MięSEm , OsZUkAć PrZeZnAcZeNiE , LaLeCzKa cZaKi , OkO Jak KtOŚ lUbi SIE bAĆ tO tHE rInG  strach
"Final Destination" moim zdaniem nie jest horrorem, a thrillerem, bo w horrorach nie chodzi o krew, a w tym filmie nie ma nic strasznego, oprócz tzw. "dziwnych przypadków".
Ja polecam " Czerwone pantofelki", " Huse Of Wax", "Mroczne Szczątki", "Blady Strach", "The Eye" .
A i co do "The Eye" to to jest horror, a nie thriller .

Po PrOsTu FfAs LoOoFfCjAm

Lipiec 16, 2009, 10:47:24
PSAJDAK!
JeStEm gEnDeR (z AnG. PłEć)
MoDeRaToREq

MaMeCzI WiE KiEdY RoBiSh QP (´・ω・`)

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : Lipiec 16, 2009, 10:47:24 »

Jak wyżej - FD to thriller, całkiem fajny imo. NPzM to psit jakich... No, może nie mało, Hostel v2 xP Laleczka Chucky - no tak, klasyka, ale teraz rzadko stare horrory przerażają smutny Oko i The Ring znam i lubię ^^ Ale Zło ma w sumie rację - Oko to też chyba nie jest horror język
ThRuSkAfFkAa - ja nie xP
Toxi - 1408 świetne in love
Tak btw to byłem pewien, że "1408" to pełna nazwa, teraz nie wiem O.o

ZaAdOpToWaNe Od Le LoLi ♥

LOL twuj stary LOL
Sierpień 02, 2009, 17:00:53
dkm1941bismarck
BrOkAtOfFy nAUoGoFfJeC

« Odpowiedz #25 : Sierpień 02, 2009, 17:00:53 »

Od 8 miesięcy z braku horrorów postanowiłem bliżej zainteresować się dwoma końcowymi podgatunkami tego gatunku filmowego:
Gore (ang. rozlana krew, zakrzepła krew) – rodzaj horroru filmowego,  fUjący się dużą ilością brutalności, scen z krwią i wnętrznościami oraz ponurym klimatem. Częstym elementem filmów gore mogą być dewiacje seksualne, tortury i eksperymenty
i:
Snuff movies ("filmy snuff", zwane również "filmami ostatniego tchnienia") – gatunek filmowy obejmujący filmy przedstawiający jakoby sceny prawdziwych gwałtów, tortur czy wreszcie zabójstw

Typowymi przedstawicielami "gore" są np "Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną 1-6" czy choćby tak ostatnio popularna seria "Piła 1-4", filmy które wywołują najczęściej reakcje wymiotne, bo są wstrętne i okropne ("Nekromantic 1-2", "Salo Czyli 120 Dni Sodomy", "Ilsa - Wilczyca Z SS 1-4"), trzeba być naprawdę świadomym tego że w filmach "gore" mamy do czynienia z bardzo ogromną patologią, czerpaną z życia ("The Man Of The Sun - Squadron 731")...odradzam "gore" osobom, u których normalne horrory wywołują różne reakcje...

Jednak "gore" to nic przy filmach "Snuff", nazywam ten gatunek "dnem piekła", gdyż ten gatunek naprawdę porusza..."Cannibal Holocaust", "Guinea Pig - Królik Doświadczalny 1-6", "Audition - Gra Wstępna", to klasyka "snuff", sceny "rozczłonkowywania" ludzi w tych filmach są najczęstszym motywem, swoją drogą większość sensacji ma w sobie motywy "snuff", jak widać tematyka śmierci z "pierwszej ręki" jest na topie  hyhy
Po obejrzeniu 90% tzw klasyki "gore" i "snuff", bez kitu nie ruszyło mnie nic, zwłaszcza rozczarowałem się "Guinea Pig", gdyż opisy i recenzje nie zostawiały "suchej nitki", na twórcach tych "szatańskich" filmów, a tu DoLnE pLeCy, fakt kroją, dzielą, kłują, smażą, topią, gazują itp. itd. biednych ludzi, ale nie ma tam nic strasznego, wręcz przeciwnie..

Sierpień 02, 2009, 23:42:53
Lily
SwEEt GwIaZdEcZkA

LOFFAM KALOSHKA!!!!! <3

« Odpowiedz #26 : Sierpień 02, 2009, 23:42:53 »

Ostatnio oglądałam [REC], on był ble i wogóle, to coś na końcu było dziwne. oO Najlepsza była ta babcia.  hyhy
Hmm Laleczke Chucky 4 dziś oglądałam. Szkoda że nie było tam nic strasznego. ;/ Ale za to się uśmiałam.  hehe
Klątwy nie lubię bo jest ta Kayako okropna. ;P
Moim ulubionym horrorem jest Blade Wieczny Łowca. ^^

BeSt ZeSpUł EvEr!!!11
Sierpień 17, 2009, 21:38:23
KaloShek
⋊ɐןoSɥǝʞ
BrOkAtOfFy nAUoGoFfJeC

« Odpowiedz #27 : Sierpień 17, 2009, 21:38:23 »

aa ktJoo ogHLĄDał ' UdrĘczeni ' LHuBb ' Nienarodzony ' .?
bOo Jha Na ObÓ bHyŁaM i śrEdhnNioO stRaShnEe xD
cHocJasH ' Udręczeni ' wiElHee LhePsHyY bhYł nhErfFoFo  O.o

niaH niaH! Ten horror nazywany jest przez kinomanów jako największa porażka 2009 roku. To gÓpI typ straszenia, coś w rodzaju "patrz przez 10 sekund na drzwi" a tu wyskakuje ci wilkołak albo zniekształcona Doda xD

Wstyd mi za to, ale kiedyś lubiłam horror "Wzgórza mają oczy". Wiem, że ten horror również jest kiepski.

Ciekawostka: Slashery (czyli mój ulubiony gatunek horrorów) zapoczątkowała w swoich książkach Agata Christie  mruga
Gore (ang. rozlana krew, zakrzepła krew) – rodzaj horroru filmowego,  fUjący się dużą ilością brutalności, scen z krwią i wnętrznościami oraz ponurym klimatem. Częstym elementem filmów gore mogą być dewiacje seksualne, tortury i eksperymenty
LoFFaM gOrE  furia lecę uwaga

Maj 07, 2010, 15:46:18
Misa
asdf <3
SwEEt GwIaZdEcZkA

8lah 8lah

« Odpowiedz #28 : Maj 07, 2010, 15:46:18 »

Wczoraj oglądałam 1 część Chucky'ego. Był fajny, ale mnie nie przeraził. I tak uważam, że naj i naj jest "A Nightmare on Elm street". Klasyka slasherów. Freddy - moje kochanie in love

HAI FRENDZ <3
Maj 07, 2010, 16:14:22
dkm1941bismarck
BrOkAtOfFy nAUoGoFfJeC

« Odpowiedz #29 : Maj 07, 2010, 16:14:22 »

Wczoraj oglądałam 1 część Chucky'ego. Był fajny, ale mnie nie przeraził. I tak uważam, że naj i naj jest "A Nightmare on Elm street". Klasyka slasherów. Freddy - moje kochanie in love
To jest Klasyka, a Klasyka ma to do siebie że teraz bardziej śmieszy niż robi to co ma robić czyli wywoływać dreszcze - mam całą Klasykę "slasher`owatą" na DVD kompletne serie: "Koszmar Z Ulicy Wiązów", "Piątek 13-tego", "Halloween", "Hellraiser", "Krzyk", "Koszmar Minionego Lata", "Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną", "Psychoza", "Laleczka Chucky" i wiele więcej tylko że z tych serii mało jest filmów, które wywołują dreszcze na ciele i na pewno dla mnie "Nightmare In Elm Street" dreszczy nie wywołuje bo jest stary i bardziej śmieszny niż straszny, za to wersje z 2003 i 2006 "TMPM" robią to rewelacyjnie, poza tym klasą samą w sobie jest "Hellraiser" - dla mnie najlepszy slasher w historii kina. Jako że ten gatunek oglądał nałogowo od 2001 roku postanowiłem sięgnąć po coś z samego dołu - snuff i mocne gore z Japonii, tam jest adrenalina, strach, obrzydzenie, chęć na wymioty, odwracanie oczu od monitora, zniesmaczenie, szok, zdziwienie - to samo dno kina, które jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż np seria "Guinea Pig" pomimo premiery ostatniej części 10 lat temu do tej pory wywołuje masowe protesty, bo jest w niej szczegółowa instrukcja jak pozbawić życia człowieka i jak dla mnie to nie rozumiem po co ludzie robią takie filmy, wystarczy obejrzeć "Niku Darumo" i jak w przypadku slashera możemy być pewni że to scenariusz tak w przypadku tego tytułu ja nie jestem pewny czy akcja nie była na żywo, niemniej jednak polecam obejrzeć OSOBOM TYLKO PEŁNOLETNIM aby się przekonać czy jesteśmy maniakami horrorowymi jak ja np  hyhy
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2010, 16:19:23 wysłane przez dkm1941bismarck » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: